Spis treści

"Zasada życia mówi: Jem -  żyję, nie jem - umieram. Jeżeli nie jem tego, co mój organizm potrzebuje i z czego jest zbudowany - zaczyna mnie niszczyć. Jeżeli dostarczę mu to w optymalnych ilościach, powraca do zdrowia" - Józef Kraus

 Piramida zotla2

Żółtkowe Diety Regenerujące to dział w Arkadii "Kraus", w którym (dzięki dobraniu odpowiedniego modelu żywienia), regenerujemy osłabione chorobami organizmy, zgodnie z maksymą HIPOKRATESA:  "niech pożywienie będzie Waszym lekiem, a lek pożywieniem".

 

Dieta zoltkowa logo goto

 

Żółtkowe Diety Regenerujące to sprawdzone i wypracowane narzędzia w walce z chorobami cywilizacyjnymi. To tani i skuteczny sposób osiągnięcia szybkiej poprawy zdrowia w zgodzie z naturą, za pomocą składników witalnych zawartych w pożywieniu. Wzmacniają ciało i przywracają mu witalność w bardzo krótkim okresie czasu. 

To modele żywienia, którego fundamentem i głównym źródłem dostarczenia organizmowi najcenniejszych do życia składników (białek, tłuszczy, witamin, minerałów) jest żółtko jaka kurzego

To najlepsza i najszybsza droga do trwałego zachowania zdrowia. Diety żółtkowe należą do diet optymalnych, czyli najlepszych. To znaczy, że tylko dobór optymalnych ilości niezbędnych do życia składników gwaratuje zdrowie ciału człowieka. Każdy nadmiar i niedobór tych składników powoduje mniejsze lub większe choroby. Nasze doświadczenie w leczeniu chorób pożywieniem oraz wykorzystanie w ich składzie głównie żółtek gwaratune szybką i skuteczną poprawę zdrowia człowieka.

 

Geneza żółtkowej diety regenerującej.

 

Piotr Kraus2004"Niech pożywienie będzie waszym lekiem, a lek pożywieniem".

Hipokrates - ojciec medycyny.

 To prawda. Do 1997r osobiście miałem problem z 20-letnią chorobą wrzodową żołądka i dopiero odpowiednia dieta oparta na żółtkach i właściwej proporcji BTW wyleczyła mnie z niej zupełnie. Od tego momentu żywienie optymalne oraz prądy selektywne są moimi najlepszymi lekarstwami i dzięki nim do dziś prawidłowo funkcjonuję. Kiedy mój syn Piotr w 2004r zachorował na WZW typ B, wiedza ta pomogła mu w ciągu jednego miesiąca powrócić do zdrowia i to na oczach wszystkich lekarzy w szpitalu. Jedzenie produktów, które w tamtym czasie uważano za szkodliwe, okazały się potem źródeł jego zdrowia. Informacja o jego przypadku została opublikowana w kilku gazetach, o czym można przeczytać:

Optymalni (str. 13, 14, 23, 24),

logo .

Żywienie oparte na żółtkach jest dla nas czymś naturalnym. Po tylu latach, zjadając minimum 4 żółtka dziennie, przekonaliśmy się o ich zdrowotności. Wiemy w jakich warunkach są one lekarstem, a w jakich mogą być przyczyną chorób.

 

 

Piotr.pazdziernik2015Do dzisiaj zjedliśmy już co najmniej

25 000 sztuk i nadal żyjemy.

 

17 lat doświadczeń w stosowaniu i polecaniu diety niskowęglowodanowej opartej na wiedzy dra Jana Kwaśniewskiego zaowocowały wypracowaniem metody leczenia w Arkadii "Kraus" pod nazwą "Żółtkowe Diety Regenerujące". Ponieważ mieliśmy problem ze zdrowiem i wyleczyliśmy się z choroby wrzodowej żołądka, cukrzycy, miażdżycy oraz WZW typu B, wiemy jak ważne jest właściwe odżywianie w walce z chorobami. Naszą wiedzą i doświadczeniem pragniemy dzielić się tymi z Was, którzy w pożywieniu widzą źródło energii życiowej. Specjalnie opracowane przez nas Diety regenerujące, których fundament stanowią żółtka, w zależności od rodzaju dolegliwości pozwalają szybko zregenerować chore ciało, zwiększyć jego odporność i tym samym pokonać chorobę. To jeden z najtańszych i bardzo skuteczny sposób osiągnięcia szybkiej poprawy zdrowia w ogóle. Korzystając z naszego doświadczenia oszczędzasz swój cenny czas. Nie musisz szczegółowo liczyć, ważyć, odmierzać zaleconych Ci produktów. My zrobiliśmy to za Ciebie.  

 

 "Zasada życia mówi: Jem - żyję, nie jem -  umieram. Jeżeli nie jem tego co mój organizm potrzebuje i z czego jest zbudowany - zaczyna mnie niszczyć. Jeżeli dostarczę mu to w optymalnych ilościach, powraca do zdrowia" - Józef Kraus

 Józef Kraus

 


 Żółtko - ŻYCIE w pigułce.

 

JAJKO SKLAD2Fundament polecanych przez nas diet stanowi żółtko jaja kurzego.

 
O tym, że w żółtku znajdują się wszystkie niezbędne składniki do budowy życia i najlepiej przyswajalne przez człowieka (aż 98%), wie prawie każdy naukowiec. Życie jest najcenniejszą wartością , jaką nas obdarzono, więc nie może powstać z byle czego.  Żółtko jest źródłem życia. Z niego powstaje osobnik, którego każdy milimetr ciała został zbudowany z materiału zgromadzonego w nim.
 
O żółtkach napisano wiele materiałów naukowych, lecz w Polsce i na świecie jednym z największych autorytetów, najbardziej znanym naukowcem w tej dziedzinie jest PROF. TADEUSZ TRZISZKA, który obronił doktorat i habilitację z tematu jaj. Kieruje Katedrą Technologii Surowców Zwierzęcych na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.
 
prof tadeusz trziszkaO żółtkach mówi on tak:
 
"...To jest fenomen natury. W żółtku jest aż 50% suchej substancji, reszta to woda. Z tych 50% 32% to tłuszcze, 16% to białka, a 2% stanowią witaminy i związki mineralne. W tych 32% tłuszczów istotną część stanowią fosfolipidy, które są kluczowymi związkami niezbędnymi do życia, a głównym fosfolipidem jest lecytyna. Lecytyna potrzebna jest do sprawnego funkcjonowania mózgu i układu nerwowego.
Fosfolipidy są w każdej komórce, tak jak cholesterol. Mogą służyć wprost do poprawy jakości życia i regeneracji tkanek. Są w nich zawarte kwasy omega-3. Jest ich relatywnie dużo, bo od 10% do 20%. Poza tym zmniejszają ryzyko odkładania się cholesterolu w naczyniach krwionośnych.
Straszy się ludzi cholesterolem w jajach, a nikt nie mówi, że w żółtku jest tylko 0,3% cholesterolu, za to aż od 10% do 20% fosfolipidów, które zmniejszają odkładanie się cholesterolu.
Częścią lecytyny zawartej w jaju jest cholina, której potrzebujemy do regeneracji wątroby. Mamy w aptekach różne produkty z choliną, które mają chronić naszą wątrobę, a dwa jaja dziennie pokrywają nasze całkowite zapotrzebowanie na tę substancję". WIECEJ...
 
 
bb01
 
Innym znanym człowiekiem, lekarzem, który na bazie żółtek stworzył dietę optymalną był dr Jan Kwaśniewski z Ciechocinka. Sam wyleczył się z nieuleczalnej choroby, a wieleset tysięcy osób dzięki zastosowaniu jego wiedzy odzyskało zdrowie i wiarę w znaczenie przyczynowego leczenia chorób. To właście od niego rozpoczęła się nasza przygoda z żółtkami. Dzisiaj po 17-latach możemy poszczycić się wypracowaniem systemu naukowych diet leczniczych opartych właście na żółtkach.
 
 

 
 

 

Dlaczego dieta "regenerująca"?

woman 570883 1280 Zalecane przez nas diety odnoszą się do chorób, którch przyczna leży w niewłaściwym odżywianiu.

Większość chorób można wyleczyć, o ile rozumie się ich przyczynę. Znając ich mechanizm, sprowadzając odżywianie człowieka do jego właściwej postaci, można uzyskać poprawę zdrowia w bardzo krótkim okresie czasu.  Diety polecane przez nas mają na celu odbudowę i wzmocnienie chorego organizmu poprzez dostarczenie mu brakujących, najlepszych i najwłaściwszych składników wystepujących w pożywieniu. Tylko w ten sposób chory organizm może podjąć walkę z chorobą i wrócić do zdrowia. Takie zjawisko określone zostalo przez nas jako "regeneracja sił witalnych". Diety Regenerujące  to modele żywienia, których energia zawarta w pokarmie umożliwia naprawę chorego organizmu i tym samym utrzymuje go przy zdrowiu.

 


 co jemy 3

Co jemy?

Oprócz żółtek, które stanowią fundament codziennego spożycia, możemy zjadać wszystko to co lubimy: warzywa, owoce, mięso, słodycze, tylko w odpowiednich, ilościach oraz we właściwych proporacjach BTW. To znaczy, że wszystko co jest dla człowieka pokarmem, można spożywać; kwestia ilości.

 

 

 

 

 

 

 


Jakie choroby leczy Dieta Regenrująca?

heart 665185 1280

Żółtkowe Diety Regenerujące polecane są zarówno osobom zdrowym, jak i chorym. W celu zachowania zdrowia, człowiek potrzebuje codziennie dostarczyć wszystkich składników odżywczych i to w optymalnych ilościach. Żywienie oparte w głównej mierze na żółtkach w prosty i szybki sposób dostarcza człowiekowi codziennej dawki witamin, minerałów, białek i tłuszczu.

W przypadku osób chorych Dieta Regenerująca jest niezbędna w przyczynowym leczeniu choroby.

Dieta Regenerująca leczy te choróby, którch przyczna leży w niewłaściwym odżywianiu. Do takich nich zaliczamy:

- cukrzycę

- miażdżycę

- nowotwory

- nadwagę

- choroby przewodu pokarmowego

- choroby wątroby

- ZZSK

- GPP

- łuszcycę

 O szczegóły pytaj pod nr. +48 33 488 35 28.

Więcej ...

 


Nauka i Bezpieczeństwo.

medic 563423 1280

Ponieważ żółtka i ich zjadanie jest do dzisiaj kontrowersyjnie postrzegane w świecie nauki, a psychika pacjentów owiana strachem i zabobonem, w Arkadii "Kraus" opracowaliśmy dietetyczną, naukową metodę leczenia żółtkami.

W celu uwiarygodnienia skuteczności proponowanych przez nas rozwiązań, zalecamy przed rozpoczęciem diety wykonanie badań laboratoryjnych.

 

Należą do nich:

 • Cholesterol całkowity, trójglicerydy, HDL, LDL,

 • Morfologia,

 • Próby wątrobowe: AspAT, AIAT, Bilirubina,

 • OB,

 • Glukoza,

 • Kreatynina.

Monitorując pracę najważniejszych narządów człowieka, możemy śledzić postępy regeneracji chorego ciała.

cukrzyca dieta3Powtórzenie tych badań po pierwszym, trzecim i szóstym miesiącu ukazuje wykres stanu zdrowia stosowanej przez pacjenta diety i może posłużyć lekarzom do ich interpretacji, a także do korekty leków farmaceutycznych. Metoda stosowana w Arkadii "Kraus" ma na celu umacnienie pacjenta w słuszności wybranej drogi leczenia, odczuwanych efektów i przełamuje wrodzony strach przed zjadaniem żółtek.

Metoda naukowa wykorzystująca żywienie oparte na żółtkach, stanowi początek wypracowania najlepszego modelu żywienia człowieka oraz technikę nowoczesnej dietetyki. Oszczędza czas pracy lekarzom, a pacjentom (poza efektem poprawy stanu zdrowia) generuje spore oszczędności pieniędzy, które dotychczas wydawali na dodatkowe, niepotrzebne produtky spożywcze, suplementy oraz leki farmaceutyczne.

 


 

 Dieta Regenerująca ONLINE

 

man 23872 1280W Arkadii "Kraus" obsługujemy naszych pacjentów przez telefon oraz internet. Dieta Regenerująca ONLINE to wygodny sposób otrzymania specjalnie dostosowanej dla siebie "Diety Regenerującej" niezależnie od miejsca Twojego zamieszkania. Oferujemy bezpłatną diagnozę Twojego stanu zdrowia oraz dobranie odpowiedniej metody leczenia.

Jeżeli interesuje Cię ta forma kontaktu prosimy o zapoznanie się z metodą "4 kroków", dzięki której postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć na Twoje pytania oraz przesłać odpowiednie wskazówki.

 

1Formularz "Mój stan zdrowia".

Pobierz i wypełnij dokładnie formularz "Mój stan zdrowia". Obok dolegliwości postaraj się podać jak najwięcej szczegółów dotyczących stanu twojego zdrowia oraz przyjmowanych lekarstw.

W miarę możliwości przeskanuj lub wykonaj zdjęcia ostatnich wyników badań:

 • Cholesterol całkowity, trójglicerydy, HDL, LDL,

 • Morfologia,

 • Próby wątrobowe: AspAT, AIAT, Bilirubina,

 • OB,

 • Glukoza,

 • Kreatynina.

 

2Rozmowa telefoniczna - wstępna.

Po zapoznaniu się z treścią formularza zaproponujemy mailowo lub telefonicznie odpowiednio możliwe najlepsze dla Państwa rozwiązanie.

 

 

 

3Przelew na konto

W przypadku konsultacji ONLINE, należy dokonać płatności na poniższy numer konta. 

 

 

Dane do przelewu:

mBank: 08 1140 2004 0000 3402 7192 2354

Arkadia "Kraus"
ul. Lelewela 11
43-300 Bielsko-Biała

W tytule proszę wpisać słowo: PORADA

 

4Konsultacja telefoniczna.

Zaraz po zaksięgowaniu pieniędzy na naszym koncie, ustalimy termin konsultacji telefonicznej lub internetowej (SKYPE) oraz prześlemy odpowiednie wskazówki dietetyczne na ustalony wczęśniej adres e-mail. 

 

 

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 33 488 35 28 lub 693 842 713.

 


 

NASZA OFERTA:

Dieta Cukrzycowa

cukrzyca dieta3 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Dieta Odchudzająca

dieta odchudzajaca

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Dieta Uspokajająca

Dieta uspokajajaca1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dieta regenerująca kości i stawy.

dr kosci stawy

 

Designed by Kraus SYSTEM 2016